11 вересня завершився тиждень безпеки на дорозі. За допомогою малюнків, Кота Леопольда і мишей учні осягали правила безпечної поведінки в мікрорайоні школи, вчилися вибірати безпечний маршруту від дому до школи, розвивати спостережливість, самостійність, а також виховувати культуру поведінки дітей на вулиці.
Хід
Запам’ятайте
правила безпечної поведінки в мікрорайоні школи, які для вас приготував Кот Леопольд який завітав на наш урок зі своїми
помічниками. (наочність кота та мишенят)
Тема: Мікрорайон
школи. Вибір безпечного маршруту від дому до школи
Мета: ознайомити учнів
з правилами безпечної поведінки в мікрорайоні школи; вчити учнів обирати безпечний
маршруту від дому до школи; розвивати спостережливість, самостійність; виховувати
культуру поведінки дітей на вулиці.
Обладнання: м’ячик, сюжетні малюнки: Кот Леопольд і миші, світлофор.
Хід
I. Організаційний момент
Нумо,
діти, підведіться,
Одне
одному всміхніться!
Пролунав
уже дзвінок —
Всіх
покликав на урок.
II. Повідомлення теми
Сьогодні
ви ознайомитеся з правилами безпечної поведінки в мікрорайоні школи, будете
вчитися обирати безпечний маршрут від дому до школи.
III. Вивчення нового
1.Робота за
підручником (с.81)
Небезпека може підстерігати і в мікрорайоні школи, коли
йдеш зі школи додому. (с.81 підручника)
2.Робота за карткою №
1
Поза школою теж не забувай про обережність. Часом школярі
граються ручками, кидають одне в одного книжки, портфелі. Це – небезпечно!
Розгляньте малюнки (картка № 1). Що роблять діти? Поміркуйте, чим
небезпечна така поведінка дітей. Складіть речення.
3.Вивчення правил
безпеки
•
не грайся на сходах, біля вікон, люків.
•
не штовхайся.
•
не грайся палицями, рогатками, гострими і важкими предметами.
•
Обминай смітники — там бруд, сморід, багато мікробів.
•
Коли йдеш зі школи додому, виходь через ворота. через огорожу (забір) не лазь.
•
Грай у м’яч тільки в місцях для гри, не грайся біля
вікон.
4.Фізкультхвилинка
Руки на пояс поставили всі!
Будемо стрибати, мов горобці.
Скік вперед і скік назад,
Руки вниз всі опустили
І на місці походили.
5.Гра «Правила
поведінки»
Кот Леапольд пропонує пограти у гру «Правила поведінки».
Ви тільки що прослухали правила, які для вас готували помічники – миші. А зараз
ми з Леапольдом перевіримо, як ви запам’ятали їх. Кому я кидаю м’ячик, той
швидко називає правило яке він запам’ятав.
6.Робота над
загадкою
Підморгне
зеленим оком — ми йдемо,
Підморгне
червоним оком — стоїмо. (Світлофор наочність)
7.Розповідь вчителя
Пішоходи,
пішоходи
на
бульварі, на майдані,
Тротуаром
і по сходах
Поспішають
на змагання,
До
роботи, у гурток,
і,
звичайно ж, на урок!
Ви
щодня ходите до школи певним маршрутом. цей маршрут необхідно знати напам’ять. Пильно
звернути увагу
на:
•
дорожні знаки, які є на цьому маршруті;
•
на дорожню розмітку;
.
Потрібно
знати, по яких вулицях проходить ваша дорога до
школи;
яка дорога найкоротша; яка — найбезпечніша; які є пішохідні
переходи: наземні, підземні.
Головне
— вибрати найбільш безпечний маршрут та
завжди
ходити цим маршрутом.
IV. Узагальнення й
систематизація отриманих знань
1.Бесіда
Розкажіть,
як перейти дорогу, якщо немає світлофора. Ко-
ристуйся
словами, які підготували для вас мишенята:
(наочність)
наліво,
направо,
зупинитися,
кроком.
(Подивись
ліворуч. Якщо машин немає — йди кроком, не біжи.
На
середині дороги зупинись. Подивись праворуч. Якщо машин не-
має
— йди.)
Доповніть моє речення
Переходь
дорогу лише:
•
у дозволених місцях;
•
на зелене світло світлофора;
•
коли транспорт зупинився або знаходиться дуже далеко.
Під
час переходу спочатку подивись ліворуч, посередині до-
роги
— праворуч.
Не
грайся на дорозі!
2.Фізкультхвилинка
3.Гра «Добре чи
погано?»
Кот Леапольд підготував ще
одну гру. (картка
№ 2) Візьміть картку № 2.
Розгляньте малюнки. Дайте оцінку дітям. Зафарбуй «добре» зеленим кольором, а
«погано» червоним.
Назви номери малюнків, які ти позначив червоним кольором.
А всі інші перевіряють.
Назви, номери малюнків, на яких вірно вчинила дитина.
Молодці. Вірно впорались із завданнями Кота Леопольда.
А чи зможете ви так швидко впоратися із моїми завданнями?
Зараз перевіримо.
4.Робота з карткою №
3, 4, 5
Розгляньте
малюнки. (Картка
3) Назвіть
місця, де можна перейти
дорогу.
Якими
з них ви користуєтеся?
Розфарбуйте
знаки. (Картка
4) Що вони означають?
Допоможіть
мишеняткові перейти перехрестя. Зафарбуйте
його
шлях зеленим олівцем. (Картка 5)
Чому ви вибрали такий шлях?
V.Підсумок
На яке світло можна переходити дорогу?
За яких умов ще можна переходити дорогу?
На якій вулиці розташована школа?
На якій вулиці розташована ваш дім?
Які небезпечні місця трапляються на вашому маршруті до
школи?
Немає коментарів:
Дописати коментар